Jakie mleko dla noworodka wybrać?

Każdy rodzic pragnie, żeby jego pociechy rosły zdrowo i szczęśliwe. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna jest odpowiednia dieta.

Jakie mleko dla noworodka wybrać?

Najlepsze dla dziecka jest mleko mamy. Idealnie jeśli może ona karmić maluszka przez pierwsze 6 miesięcy życia. Udowodniono, że dzieci karmione piersią są mniej narażone na nadwagę, otyłość oraz alergię. Wraz z mlekiem matki dziecko otrzymuje przeciwciała, które wspomagają pracę układu odpornościowego maluszka. 

Jednak karmienie piersią nie zawsze jest możliwe. Młoda mama może mieć za mało pokarmu bądź sama może cierpieć na różne dolegliwości, które wykluczają karmienie piersią. Na szczęście mamy mogą skorzystać z mleka modyfikowanego. Jego skład ma jak najbardziej przypominać mleko matki.

W mleku modyfikowanym znajdują się wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jednak może się zdarzyć, że u dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym pojawią się problemy z układem trawiennym. Modyfikowane  Mleko dla noworodka (duży wybór w sklepie online) ma jedną podstawową zaletę. Może je przygotować każdy. Dzięki mleku modyfikowanemu w proces karmienia mogą włączyć się pozostali członkowie rodziny, tata czy babcie. A młoda mama ma chwilę dla siebie.

O czym warto pamiętać, gdy wybieramy mleko modyfikowane?

Zanim zdecydujemy się przestawić dziecko na mleko modyfikowane skonsultujmy się z zaufanym pediatrą. Na opakowaniach mlek modyfikowanych znajdziemy bardzo szczegółowe oznaczenia:

  • 1 – mleko przeznaczone dla noworodków i niemowląt do 6 miesiąca życia.
  • 2 – mleko przeznaczone dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia 
  • 3 – mleko następne typu junior. W zależności od producenta przeznaczone jest dla dzieci po 10 bądź po 12 miesiącu życia.
  • 4 – mleko przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 2 rok życia.

Warto zaznaczyć, że dla wcześniaków stworzono specjalnie mleka modyfikowane. W ich składzie znajduje się w więcej białka, tłuszczy oraz składników mineralnych. Mleka modyfikowane dla wcześniaków ma też większą kaloryczność. Znajdziemy też mleka z obniżoną ilością laktozy bądź całkiem jej pozbawione. Ten produkt przeznaczony jest dla maluchów, które cierpią na nietolerancję laktozy.