Jakim mlekiem karmić noworodki?

Gdy w naszym życiu pojawia się dziecko, to naprawdę następuje istna rewolucja. Nie da się ukryć, że nasze życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Rzeczywiście jest to prawda. Szczególnie dotycz to młodych rodziców, gdy w ich życiu pojawia się pierwsze dziecko. Nie tylko nie wiedzą wielu rzeczy, a z drugiej strony obawiają się nieco tego, że popełnią jakiś znaczący błąd, który mógłby zaszkodzić ich dziecku. Czegoś takiego na pewno by sobie nie wybaczyli. Sporo wątpliwości dotyczy jednak żywienia dzieci.

Naturalne karmienie

Czym karmi się noworodki? Jest to oczywiście Mleko dla noworodka pożywne. Najwięcej dzieci jest karmionych mlekiem naturalnym. Wówczas nie ma żadnej filozofii. Dzieci karmi się w zasadzie na każde ich zawołanie. Karmiąc piersią nie mamy żadnej kontroli nad tym, ile nasze dziecko zjadło. Czasami naprawdę dziecko potrzebuje jedynie bliskości i przystawione do piersi bawi się sutkiem mamy, zamiast jeść. Matka ani nikt inny nie ma na to wpływu.

Mleko naturalne zostało uznane przez ekspertów za najbardziej wartościowy pokarm dla dzieciaczków. Jednak musimy pamiętać o tym, że niektóre matki z różnych względów nie mogą, czy też nie chcąc karmić dziecka piersią. Czasami pokarmu po prostu brakuje. W innym wypadku matka musi wracać do pracy i nie może pozwolić sobie na karmienie piersią. Czasami matka zażywa leki, które zaszkodzić mogą dziecku.

Co w takiej sytuacji? W takiej sytuacji należy postawić na mleko modyfikowane. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Karmienie mlekiem modyfikowanym

Mleka modyfikowanego nie trzeba się obawiać. Mleko modyfikowane jest w stu procentach bezpieczne. Jest ono wzorowane mlekiem naturalnym. Mleko modyfikowane jest bardzo łatwe w przygotowaniu. Co więcej, mleko modyfikowane może być podawane dziecku przez dowolną osobę. Nie musi to być matka. W związku z powyższym jest ono bardzo wygodne. Mamy także kontrolę nad tym, ile nasze dziecko zjadło. Jest to oczywiście kolejny niebywały plus. Jak widać, mleka modyfikowanego nie trzeba się obawiać.